Oferta OrtoDentico

Aparaty stałe

Oferta OrtoDentico

Aparaty stałe

Aparaty stałe to taki rodzaj aparatów, które są na zębach przez cały okres leczenia i Pacjent nie może ich zdjąć samodzielnie. Wyglądają jak małe kosteczki, są przyklejone do wargowej powierzchni zęba za pomocą kleju ortodontycznego.

W naszym gabinecie pracujemy na:

zamkach samoligaturującyh (technika Damon, Empower)

tradycyjnych aparatach metalowych

aparatach estetycznych kryształowych

Aparaty stałe w gabinecie w Trzebnicy

Oferta Aparatów stałych

01

Aparaty stałe samoligaturujące

W aparatach tego rodzaju ligatury mocujące są wyeliminowane, tym samym  zmniejszone jest tarcie i przyspieszony czas leczenia. Aparaty samoligaturujące generują stałe biologiczne siły i jest to bardziej komfortowe dla pacjenta, zęby mają  wówczas szansę płynnie przesuwać się w pożądane miejsce. Są one również łatwiejsze w  utrzymaniu higieny.

02

Aparaty stałe
ligaturowe

To klasyczne aparaty ortodontyczne. Składają się one z metalowych zamków przyklejonych do zębów, łuki są natomiast przytwierdzane z pomocą kolorowych lub metalowych ligatur.

03

Na aparty
kryształowe

Tego rodzaju na aparaty są mało widoczne  i bardzo estetyczne, jednak częściej ulegają uszkodzeniom. Nie wszystkie wady zgryzu można leczyć aparatami kryształowymi.

Pacjentom, którym zależy na leczeniu estetycznym, polecamy leczenie systemem przezroczystych nakładek – aligners np.Spark.