Oferta OrtoDentico

Terapia logopedyczna

Oferta OrtoDentico

Logopeda

Często dla osiągnięcia skutecznego i stabilnego wyniku leczenia ortodontycznego, niezbędna jest terapia logopedyczna. Problematyka ta dotyczy zarówno dzieci, młodzieży jak i naszych dorosłych pacjentów.

Widząc skalę i znaczenie problematyki, postanowiliśmy nawiązać współpracę z wykwalifikowanym, doświadczonym i sympatycznym logopedą, który przyjmuje u nas pacjentów w środy.  Dzięki takiej współpracy możemy lepiej Państwu pomóc i wspólnie tzn. ortodonta z logopedą mogą lepiej ustalić plan terapii u konkretnego pacjenta. Najczęściej dotyczy ona zaburzeń, takich jak:

nawykowe oddychanie przez usta zamiast przez nos

niedomykalność warg, dysfunkcja ich szczelności, niekompetencja warg

nieprawidłowa pozycja języka, tłoczenie języka, problemy z pionizacją języka

nieprawidłowy infantylny typ połykania

nieprawidłowe napięcie mięśni żucia

leniwe żucie

dysfunkcja mowy

nawyki - parafunkcje

Logopeda poprzez właściwą diagnozę oraz dobranie odpowiednich ćwiczeń pomaga wyeliminować wyżej wymienione zaburzenia, które przyczyniają się do powstania wady zgryzu.

Terapia logopedyczna wspierająca leczenie ortodontyczne, przyczynia się bezpośrednio do eliminowania wady zgryzu, przywrócenia właściwych nawyków, skrócenia   czasu leczenia, a także zapobiega nawrotom wad zgryzu po leczeniu ortodontycznym.

Do najczęściej występujących wad zgryzu manifestujących się jako efekt „problemów logopedycznych” należą:

zgryzy otwarte

szparowatości

zwężenie szczęki i gotyckie podniebienie

przodozgryzy

tyłozgryzy

krótkie wędzidełko podjęzykowe

Terapia logopedyczna powinna odbywać się regularnie tzn. na początku- 1 raz w tygodniu, następnie 1 raz w miesiącu, aby poprawnie utrwalić zadane ćwiczenia.

Oczywiście poza wizytami logopedycznymi najważniejsza jest determinacja i systematyczność w codziennym wykonywaniu ćwiczeń w domu, co pozwoli osiągnąć zamierzone efekty. Dopingujemy naszych wspaniałych pacjentów i mamy już wiele sukcesów w tej dziedzinie.

Aparaty stałe w gabinecie w Trzebnicy

Oferta Aparatów stałych

01

Aparaty stałe samoligaturujące

W aparatach tego rodzaju ligatury mocujące są wyeliminowane, tym samym  zmniejszone jest tarcie i przyspieszony czas leczenia. Aparaty samoligaturujące generują stałe biologiczne siły i jest to bardziej komfortowe dla pacjenta, zęby mają  wówczas szansę płynnie przesuwać się w pożądane miejsce. Są one również łatwiejsze w  utrzymaniu higieny.

02

Aparaty stałe
ligaturowe

To klasyczne aparaty ortodontyczne. Składają się one z metalowych zamków przyklejonych do zębów, łuki są natomiast przytwierdzane z pomocą kolorowych lub metalowych ligatur.

03

Na aparty
kryształowe

Tego rodzaju na aparaty są mało widoczne  i bardzo estetyczne, jednak częściej ulegają uszkodzeniom. Nie wszystkie wady zgryzu można leczyć aparatami kryształowymi.

Pacjentom, którym zależy na leczeniu estetycznym, polecamy leczenie systemem przezroczystych nakładek – aligners np.Spark.